I sedačky mohou být chytré

Tuesday 15. September 2015 |
Autor: Monika Šaríková

Sedací souprava je srdcem každého obývacího pokoje. Právě na ní trávíme převážnou část volného času, ať už sledováním televize, poslechem hudby, čtením oblíbené knihy či příjemným povídáním s rodinou a případně i návštěvou.

Sedačka, pohovka, gauč, otoman či divan, jak se sedacím soupravám lidově říká, by měla být především dostatečně měkká, pohodlná a prostorná tak, aby poskytovala odpovídající komfort všem jejím pravidelným “návštěvníkům”. Moderní sedačky však mohou nabídnout mnohem více než pohodlí.

Pohodlí nade vše

Jelikož na sedačkách trávíme poměrně hodně času, měli bychom jejímu výběru věnovat dostatek času. Sedačku bychom neměli kupovat jen tak pouhým pohledem. Sedačku si před koupí vždy důkladně vyzkoušejte, posaďte se na ní a chvíli setrvejte. To, co může být příjemné jiným, nemusí být pohodlné pro vás. V sedačce by se vám prostě mělo příjemně “hovět”.

O současných moderních sedačkách se naštěstí ani nic jiného říct nedá. I přesto nelze brát všechny sedačky stejně. Ty nejlepší z nich kromě kvalitního zpracování a standardních příjemných a pohodlných materiálů umožňují si sezení či poležení přizpůsobit na míru. V jejich případě je zcela jedno, zda jsou ve vaši rodině velcí či malí členové rodiny. Každý si své místečko přizpůsobí právě sobě.

Například sedačky SANTA FE rozhodně nepatří k obyčejným sedačkám. Kromě precizního zpracování a běžné variability nabízí také možnost změny sezení a výšky opírání prostřednictvím speciálních posuvných opěráků a polohovatelných područek. Každý uživatel si tak sedačku může nastavit přesně s ohledem na své proporce.

Hudba všude kolem nás

Máte-li rádi hudbu, zajisté oceníte luxusní sedací soupravu, která má vestavěný audiosystém se dvěma reproduktory v rohové části. Názorným příkladem je model sedací soupravy IMPRESSION, která kromě kvalitního provedení společně s polohovatelnými záhlavníky slibujícímu neskutečné pohodlí nabízí možnost pustit si oblíbenou hudbu, aniž byste museli učinit jediný krok.

Díky propojení s bezdrátovým systémem bluetooth si můžete oblíbenou hudbu jednoduše pustit ze svého mobilního telefonu, či tabletu, a přitom získáte skvělý zvuk. Audiosystém má však samozřejmě externí výstupu pro všechny mobilní telefony, MP3 i notebooky.

Sedačky pro nezbedné děti

Jedním z úhlavních nepřítelů každé krásné sedačky jsou malé děti, pro které je pohovka nekonečným hřištěm, pouhým pokračování omalovánek či jídelním stolem. I na tyto případy však výrobci sedaček myslí a přišli s nápadem vysoce odolné sedací soupravy vyrobené ze speciálního materiálu. Tato látka zvládne i velmi hrubé zacházení a doslova přežije nejen pokusy vašich dětí o vytvoření uměleckého díla, ale i polití různým tekutinami od červeného vína až po coca-colu. Sedačku totiž lze velmi snadno vyčistit. Děti ani oslavy pro vaši sedačku a tedy i vás přestanou být hrozbou.

Potahy s těmito vlastnostmi nazýváme AquaClean a jednou z nejznámějších je Carabu. Máte-li možnost navštívit naši specializovanou prodejnu v Lounech. Předvedeme Vám všechny možnosti a pestrý výběr.