Jak vybrat kuchyň

Jak vybrat kuchyňskou linku?

Než začenete s výběrem kuchyně, poradíme Vám v několika větách co je nezbytné vědět a v čem by jste měli mít již jasno.

Rozměr kuchyňské linky

Prostor pro umístění kuchyňské linky je z pravidla již daný a omezený. Při první návštěvě kuchyňského studia by jste s sebou měli mít půdorys místnosti, kde budou vyznačena okna, dveře a další návaznost místností. Dále pak nákres, kde budou vyznačeny instalece vody, plynu, elektřiny a odtah digestoře. Před výběrem kuchyňské linky si ujastněte jaká bude požadovaná velikost a celkové uspořádání. Dále pak, v jaké výšce bude obložení stěny a v jaké výšce budou zavěšeny horní skříňky.

Členění kuchyňské linky

Uspořádní kuchyňské linky by mělo mít svou logiku dle prací, které budete v kuchyni vykonávat. Každá kuchyňská linka se skládá z několika pracovních sektorů, které řadíme v souvislosti s přípravou jídla u praváka z leva do prava a u leváka naopak. První část kuchyně představuje prostor pro skladování a přípravu potravin s tím souvisí také přístup ke dřezu a mytí potravin, následuje vaření a servírování. Je třeba říci, že ve vetšině případů se setkáváme s kompromisy, které je nutné přijmout. Především z důvodu prostoru a využití místa nebo instalace vody nebo odpadu atd. Obecně platí pravidlo, že čím menší je prostor pro kuchyňskou linku, tím jsou kompromisy nutnější.

Návrh kuchyňské linky

Kuchyňské studio a prodejna, která nabízí kuchyňské linky, by měla umět každému zájemci o kuchyňskou linku zpracovat počítačový 3D návrh kuchyně a předběžnou kalkulaci. Počítejte s tím, že s návrhářem kuchyňského studia se budete scházet hned několikrát. V první fázi se seznámíte s celou nabídkou a možnostmi, vyberete si svůj model a domluvíte se s návrhařem na vypracování hrubého návrhu se základním uspořádáním. V druhé fázi volíte barevná provedení, dochází k dílčím změnám v návrhu, případně vybíráte vestavné spotřebiče. V této fázi již vidíte, jak bude Vaše nová kuchyň vypadat. Třetí fáze - pilování detailů. Například jste se rozhodli, že některá z horních skříněk bude prosklená nebo chcete místo zásuvek raději dvířka? V konečné fázi si odsouhlasíte s návrhářem celkový vhled a členění a víte přesnou cenu, kterou zaplatíte. Kuchyňská linka může být zadána do výroby.

Jakou kuchyňskou linku vybrat?

Výběr nové kuchyňské linky Vám zajisté usnadní následující členění kuchyní

Klasické kuchyňské linky

Pro konzervativní zákazníky nabízíme klasické kuchyňské linky vyráběné v tlumených barvách, které jsou pečlivě sladěny a odstínovány. Vyznačují se elegantními tvary a liniemi. Klasické kuchyňské linky představují praktické a efektivní využítí kuchyňské prostoru a mnohokrát navazují svým designem na ostatní vybavení bytu.

Moderní kuchyňské linky

Specializujeme se na moderní kuchyňské linky, které představují dynamický a rychlý životní styl, důraz je kladen na jednoduchost a logické uspořádní. Lze navrhnout do rodinného domu i panelákového bytu. Desing v prostých liniích, objevuje se asymetrie - svobodná řešení interiéru kuchyně bez pravidel a konvencí. Moderní kuchyňské linky mají převážně hladká dvířka bez dekorací a prolisů. Dvířka jsou nyní populárním vysokém lesku nebo v dřevěném dekoru. Naše kuchyňské studio ale nabízí také dvřka s ornamenty. Barva korpusu moderní kuchyňské linky je často v kontrastu s barvou dvířek. V současném době jsou trendem pestré barvy: červená kuchyňská linka, zelená kuchyňská linka, pro odvážné je zde fialová kuchyňská linka nebo oranžová barva kuchyně. Mezi žádané patří také bílá kuchyňská linka a přírodní odstíny hnědé, béžové, krémové nebo šedé.

Rustikální kuchyňské linky

Pro konzervativní zákazníky a milovníky tradičního nábytku jsme připravili nabídku rustikálních kuchyňských linek. Frézovaná dvířka, ozdobné úchytky a dekorační sklo v horních závěsných skříňkách. To jsou základní charakteristiky tradiční rustikální kuchyňské linky. Naše kuchyňské studio v Lounech Vám nabízí také dvířka v barevném dekoru s patynou, která imituje stáří kuchyňské linky a vytvoří tak ve vaší kuchyni klidnou atmosféru venkovského bydlení.

Kuchyňské linky do paneláku

Bydlíte v bytě v panelovém domě a chcete si pořídit moderní kuchyňskou linku za příznivou cenu? Vytvořili jsme pro Vás speciální nabídku. Modulové kuchyňské linky do paneláku, které Vám umožní vyzrát na nedostatek místa v panelákové kuchyni a sestavit díky pestré nabídce prvků vlastní sestavu do.

Kuchyně Louny

Internetový obchod nejlepsi-nabytek.cz nabízí kuchyňské linky, které prezentuje také naše kuchyňské studio v Lounech. Zde Vás uvítá Jana Štulíková, která Vám pomůže s konfigurací, sestaví cenovou nabídku a zhotový 3D návrh kuchyňské linky. Pokud si nevíte rady s výběrem nebo máte dotazy, je tu pro Vás Jana na e-mailu prodejna@nejlepsi-nabytek.cz nebo tel. čísle: 415 654 450.