Jak vybrat rohovou sedací soupravu

Rohové sedací soupravy - pravý a levý roh

Při nákupu nové rohové sedací soupravy se často setkáte s pojmy "pravý roh" a "levý roh". Často dochází k nedorozumění mezi prodávajícím a kupujícím, protože není jasné z jakého pohledu levý a pravý roh popisujeme. Standardně se k popisu rohové sedací soupravy používá pozice stojícího před sedačkou. V našem internetovém obchodě si u každé rohové sedací soupravy můžete zvolit "pravý roh" a "levý roh" ve Variantě produktu.

         

   Rohová sedací souprava Alanis new - pravý roh                          Rohová sedací souprava Alanis new - levý roh

 

 

Rohové sedací soupravy - rozkládací a nerozkládací

Dalším důležitým hlediskem při výběru rohové sedací soupravy je rozkládání sedací soupravy na lůžko pro spaní. Jedná se o velice praktickou vlastnost, kterou oceníte vždy, když u Vás chtějí přespat přátelé. Jindy může na rozložené sedací soupravě po dobrém nedělním obědě pohodlně odpočívat u televize celá rodina. Mechanismů rozkládání je u rohových sedacích souprav několik.

Jedním z nejrozšířenějších je typ "delfín", kdy  pod sedákem delší části rohové sedací soupravy vysuneme zásuvku ze které vyjede na kovové konstrukci díl s pro ležení, který vyplní plochu na úrovni sezení. Spíme hlavou kolmo ke kratší části na ploše cca 140 x 200 cm. Tento typ rozkládání je vhodný pro občasné spaní a jeho výhodou je, že nezabere příliš mnoho místa při rozložení.

 Rohová rozkládací sedací souprava Heat - typ "delfin"

 

Dalším typem rozkládání je třídílné výsuvné lůžko, které tvoří tří skládací díly na dřevěné konstrukci. Toto lůžko rozložíte jedním dlouhým tahem, kdy zásuvka na kolečkách jednoduše vyjede z korpusu sedací soupravy. Spíme hlavou kolmo na delší díl. Tento typ rozkládání je vhodný pro občasné spaní.

Rohová sedací souprava rozkládací Lorenzo - typ "třídílná zásuvka"

 

 

Třetí obrázek ilustruje typ rozkládání, který nazýváme "belgické lůžko". Představuje ho kovová rozkládací konstrukce ukrytá v zásuvce pod delší částí sedací soupravy. V konstrukci jsou zpravidla upevněny předpružené dřevěné lamely a na nich leží pěnová matrace. Spíme hlavou kolmo na delší část rohové sedací soupravy a zde již můžeme hovořit o typu rozkládání pro trvalé spaní.

 Rohová sedací souprava rozkládací Kenya - typ "belgické lůžko"

 

 

Hlavním rozdílem mezi rohovým sedacími soupravami rozkládacími a nerozkládacími je překvapivě cena. Nerozkládací rohové sedací soupravy jsou z pravidla levnější. Dalším důležitým hlediskem je samozřejmě hmotnost, kterou u lehčích nerozkládacích souprav oceníte zejména při stěhování nebo úklidu. Z estetického pohledu nabízí nerozkládací rohové sedací soupravy vzdušnější design, který představují modely na vysokých nožičkách. Mimochodem vysoké nožičky u sedacích souprav se doporučují tam, kde je zabudované podlahové topení. Rohová sedací souprava tak nebrání proudění vzduchu v místnosti.

Modulová rohová sedací souprava Verona - nerozkládací

 

 

 

Rohové sedací soupravy - moderní a klasické

Stojíte-li před rozhodnutím, zda zvolit moderní rohovou sedací soupravu nebo raději klasický typ, je důležité v první řadě zvážit do jaké interiéru bude umístěna. Jedná - li se o nový byt nebo dům, kde převládají spíše ostré a jednoduché linie, doporučujeme vybírat s moderních typů.