Kožené sedací soupravy - rady a tipy

Základní pravidla pro správné uživání kožené sedací soupravy a doporučení pro čištění a údržbu

  1. Neumisťujte koženou sedací soupravu příliš blízko k radiátoru nebo jinému zdroji tepla. Po umístnění kožené sedací soupravy si ověřte, že vzdálenost mezi ním a tepelným zdrojem je minimálně 30 cm.
  2. Kožený nábytek chraňte před přímým slunečním zářením.
  3. Pro čištění a ošetřování kožených sedacích souprav používejte pouze ověřené čistící prostředky na kůži. Běžné čistící prostředky a chemikálie mohou způsobit škodu vyžadující finančně nákladnou opravu.
  4. Udržujte kůži bez prachových částic. Stačí, když jednou do týdne sedačku vysajete a přetřete vlhkým bavlněným hadříkem.
  5. Pro ošetření a impregnaci kožené sedací soupravy použijte čistící ochranný prostředek, který Vám doporučí Váš prodejce nábytku. Zachováte tím měkkost a atraktivní vzhled Vaší sedací soupravy. Impregnační prostředek obsahuje důležité výživné, tukové a zvlhčující komponenty. Pro správnou impregnaci kůže postupujte podle návodu na obsluhu.
  6. V případě potřeby se obraťte na svého prodejce sedacího nábytku, který je povinen Vám odborně s čištěním/ošetřením kůže poradit nebo doporučí specialistu ve Vašem regionu.

Jak často čistit koženou sedací soupravu?

Kožené sedací soupravy je třeba zbavovat prachu tak často, jako u ostatního nábytku. Úplné čištění se odvíjí dle celkové prašnosti v místnosti, průměrně cca 2-4 krát do roka. Doporučujeme Vám:

Jednou za týden - čištění kožené sedací soupravy

Vysávejte prach na sedačce každý druhý týden nebo tehdy, když čistíte i ostatní části nábytku v místnosti. Zlehka navlhčete kousek látky v přípravku pro čištění kožených sedacích souprav a utřete celý povrch sedačky. Jednou z výhod kůže je, že můžete úplně prach a nečistoty z povrchu, čímž se kožená sedací souprava stane ideální pro jedince, kteří jsou citliví na prach.

AKCE: PŘÍPRAVEK NA ČIŠĚTNÍ A ÚDRŽBU KOŽENÉ SEDACÍ SOUPRAVY: ZDE

Praktické kožené sedací soupravy

Kvalitní kožená sedací souprava Vás překvapí nejen svým elegantním vzhledem a potahovým materiálem, který je měkký a velice příjemný na dotek. Především je to praktičnost v domacím provozu, kterou ocení každý kdo má např. malé dítě nebo domácího mazlíčka. Kožené sedací soupravy se udržují velice snadno. K běžné údržbě Vám bude stačit vlhký hadřík a vysavač s měkkou kartáčovou hubící. Takto se lehce zbavíte veškerých nečistot a nemusíte řešit složité čištění tak, jak je tomu v případě sedacích souprav potažených látkou. Výše zmíněné vlastnosti kožené sedací soupravy velice ocení také majitelé krbů a krbových kamínek. V jejich obývacím pokoji je díky topeništi o něco vyšší prašnost, proto je kožená sedací souprava pro jejich obývací pokoj tou nejlepší volbou.