Nabytek z masivu - příjemná elegance, která vydrží

Tuesday 21. July 2015 |
Autor: Renata Šindelářová

Příjemná elegance, která vydrží

Nábytek do obývacího pokoje z dubového masivu

Když kupujeme nábytek, jde nám všem o totéž: chceme kvalitu za rozumnou cenu. V druhé řadě nám záleží na zdravotní nezávadnosti a samozřejmě na vzhledu. Nábytek z masivu nabízí spoustu možností a zároveň splňuje všechna důležitá kritéria. Je to nábytek unikátní a originální. Do éry levných dřevotřísek přináší čilý rozruch, v podstatě renesanci v historii nábytku. Není divu, že zájem o nábytek z masivu roste, jeho další dosud nezmíněnou předností je jeho dlouhá životnost.

Při všech těchto přednostech je možnost využití nábytku z masivu mnohostranný, můžete ho použít jak do staršího, tak do moderního domu – a pokaždé bude vypadat skvěle. Je typický svou jedinečnou elegancí. Navíc to je pohodlí a kus přírody přímo u vás doma.Vybrat si můžete z mnoha barevných odstínů, což dává prostor kreativcům. Celkový výsledek bude záležet na vámi vybraném materiálu (dubové, bukové, borovicové dřevo). Nábytek z masivu je zpracováván jak moderními technologiemi, tak je občas zapotřebí přistoupit i k ručnímu řemeslnému zpracování. Důležitý je perfektní výsledek. Povrchová úprava se provádí olejováním, voskováním či lakováním. Zajímavým řešením je doplnění dřevěného nábytku o praktické LED osvětlení, které každý jednotlivý kousek obohacuje o nový rozměr.

Dubový nábytek

Ložnice z borovicového masivu

Vyniká skvělým zpracováním, krásnými barvami a úžasnou kresbou. V interiéru působí díky své eleganci luxusním dojmem. Dub je proslulý svou pevností, tvrdostí a trvanlivostí, skvěle snáší střídání vlhka a sucha. Z hlediska kvality se jedná o jedničku na severní polokouli.

Bukový nábytek

Podobně jako dub disponuje i buk značnou tvrdostí a odolností. Má nádhernou kresbu ve světlých barvách a díky své kvalitě vás bude těšit mnoho let. Bukové dřevo je velmi decentní a snadno se kombinuje s jakoukoliv barvou v interiéru.

Borovicový nábytek

Borovice vám nabídne hlavně skvělý poměr kvality a ceny. Pevné borovicové dřevo patří k nejvyhledávanějším a zároveň nejdostupnějším dřevěným materiálům na trhu. Borovicový nábytek je světlý, takže úžasně rozjasní každý interiér a často se i proto hojně využívá do dětských pokojů. Borovicové dřevo je nádherné svou krásně čitelnou strukturou, která působí inspirativně a živě.