Neztrácejte čas, pořiďte si chytré spotřebiče

Wednesday 12. August 2015 |
Autor: Monika Šaríková

Také vás děsí hory špinavého prádla, nemizící prach v každém koutě bytu a nekončící chaos na kuchyňské lince? Ať už chceme nebo ne, péče o domácnost nějaký ten čas zabere. A pokud si nechceme platit někoho, kdo to za nás udělá, musíme tak učinit sami. Naštěstí máme k ruce stále modernější domácí spotřebiče, které za nás vykonají podstatnou část této ne příliš oblíbené činnosti. Na nás samotných toho tak zůstává stále méně. A brzy jistě můžeme očekávat časy, kdy si vystačíme s chytrým mobilním telefonem ruce.

 

Začněme od podlahy

Jednou z nejméně oblíbených činnosti v domácnosti (alespoň pro mě) je luxování. Vedle klasických vysavačů naštěstí již pár let existují velmi šikovné a hlavně samostatné robotické vysavače, které si vystačí bez vaší osobní účasti.

 

Pokud však trváte na tom, že čisté podlahy chcete mít pod kontrolou, pořiďte si ten nejchytřejší.

Přesně to slibuje vysavač Samsung Motion Sync od předního výrobce domácích spotřebičů a elektroniky. Díky otočné konstrukci je neuvěřitelně pohyblivý a ovládat jej lze praktickým ovládačem na rukojeti, která navíc obsahuje veškeré potřebné příslušenství. A navíc vás tento vysavač vždy upozorní na místa, která je potřeba opravdu důkladně vyluxovat.

 

Perte na dálku

Praní špinavého prádla již dávno není záležitostí lidských rukou, ale automatických praček. Moderní pračky však umí mnohem více. Stačí vložit prádlo a vše ostatní již zvládne pračka sama nebo vy za pomoci svého chytrého mobilního telefonu.

 

Společnost LG nedávno představila řadu spotřebičů Smart Home Service, která zahrnuje ledničku, pračku, troubu a robotický vysavač. Pro snadné ovládání pračky stačí stáhnout příslušnou aplikaci. Za prvé pračka je natolik “chytrá”, že sama zhodnotí prádlo a vybere optimální prací cyklus. Nebo si jej skrze mobilní telefon vyberete sami. Za druhé máte praní pod kontrolou, ať už jste ve vedlejším pokoji či s kamarádkou v nedaleké kavárně. To, jak vaše pračka zrovna pere a v jaké fázi je, snadno zjistíte díky mobilní aplikaci. Praní můžete spustit, přerušit nebo se jen ujistit, že máte ještě dostatek času na nákup.

 

I chladnička může být krásná i chytrá

Chladnička nemusí být pouhou chladicí krabicí na potraviny. Moderní chladničky jsou vybavené technologií, která udrží jídlo čerstvé a správně vychlazené. Ty nejlepší je možné opět propojit s chytrým telefonem a získat tak navíc úžasné funkce, které vám ušetří čas.

 

Modernější funkce zastává chytrá chladnička LG, která díky rychlému naskenování čárových kódů zvládne kontrolovat datum spotřeby i seznam potraviny v chladničce. Nebo vás včas upozorní, které potraviny je třeba dokoupit. A navíc vám na základě uskladněných potravin doporučí vhodné recepty, a to i pokud držíte dietu nebo jen preferujete některá jídla. Mezi zajímavé funkce “navíc” patří také kalendář, poznámkový blok či fotografický rámeček.


Nové technologie se stále více prolínají s běžným lidským životem. Není otázkou, zda moderní spotřebiče přeberou tuto činnost, ale spíše, kdy se tak stane. Postupem času spolu začnou jednotlivé spotřebiče komunikovat a pracovat přesně dle potřeb. Veškeré spotřebiče budou automaticky vybavovány senzory a schopností připojit se k internetové síti. Po náročném dni v práci vás tak bude doma čekat vychlazené pití, doporučený recept k večeři a podle něj nastavená trouba. Váš zubní kartáček bude schopen změřit PH a odeslat jej zubaři. Ten vás obratem upozorní, že čištění zubu musíte věnovat více času. Někteří z nás se na tuto dobu zajisté velmi těší.