Velký boom v trendech! Kontroverzní industriální styl

Friday 24. July 2015 |
Autor: Kristýna Žákovčíková

Co se momentálně "nosí" ve světě interiérového designu? Velmi rozebíraným se v posledních letech stal industriální styl. Zcela oprávněně si našel celou řadu příznivců, na druhé straně však stojí také odpůrci. Co dělá tento styl specifickým a proč bývá odsuzován?

Byt zařízený v industriálním styluKde tkví původ neobvyklého stylu?

Jak už z názvu vyplývá, výchozí inspirací se staly prosté tovární haly. Do obytných domů se dostaly hlavně pro svou neotřelost a umělecký dojem, jenž zanechávají. V Čechách prozatím není tento styl natolik rozšířený, proto svou neobvyklostí okouzlí každou návštěvu.

Provokuje i uklidňuje

Industriální styl nejlépe pasuje do prostorných místností s velkými okny a vysokým stropem. Využívá tmavých barev, masivního nábytku, oceli a plechu k dosažení chladné atmosféry. Právě z tohoto důvodu bývá často odsuzovaný; z nedostatku útulnosti. Pro některé působí příliš depresivně. Na druhou stranu okouzlil milovníky minimalismu a velkých prostorů. Dalo by se říct, že vyzařuje jakýmsi klidem.

Od oceli k cihlám pro dosažení nejvyššího stylu

Pokud vás tento styl také nadchnul a okouzlil, možná se sami pustíte do zařizování. Jak dosáhnout perfektního industriálního vzhledu? Dejte si záležet na materiálech. Skvěle vypadají přiznané cihlové zdi, oranžová se navíc perfektně hodí k černé a stupňům šedi. Dalšími typickými barvami jsou odstíny modré. V nábytku vede tmavé masivní dřevo.

TIP: Nebojte se však celý koncept rozbít jedním výrazným doplňkem. Zakomponujte do prostoru například sytě červenou plechovou skříňku, velký barevný obraz, nebo koberec.

Bát se nemusíte ani tmavých barev na zdi. Ocelově šedé stěny jsou neokoukané a zároveň velmi stylové! Pokud se vám tento nápad příliš nezamlouvá, můžete vsadit na klasiku a zvolit čistě bílou. Za zkoušku by ovšem stála i písková, či okrová barva.

Jak působí industriální styl na vás? Také vás okouzlil, nebo raději dáváte přednost útulnějšímu prostředí a teplým barvám?